LOGOS

"Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje Imię, tam jestem pośród nich." (Mt 18,20)


Wspólnota Młodzieżowa LOGOS jest grupą ludzi wesołych, mądrych oraz pełnych ciekawych pomysłów. LOGOS to wspólnota młodych ludzi – dokładnie takich, jak Ty – którzy chcą pogłębić swoją wiarę i rozwinąć życie duchowe, a ponadto jest to wspaniała okazja poznania nowych przyjaciół, także bliskich Jezusowi:). Znajdzie tu miejsce każdy, niezależnie od płci, wieku czy wykształcenia. 

LOGOS (wcześniej OAZA) w naszej parafii istnieje od wielu lat. Obecnie jest nas niewielu - grupa liczy 17 osób w wieku 13-19 lat. Tym bardziej wiec czekamy na każdą młodą osobę, która odnalazła lub chce odnaleźć swoje miejsce w Żywym Kościele. 
Spotkania odbywają się w każdy piątek po mszy św. wieczornej w salce (aktualnie nasze spotkania odbywają się na farze :) ). 

Zazwyczaj prowadzimy spotkania na dany temat. Ostatnio omówiliśmy 7 sakramentów świętych. Od nowego roku (2013) na naszych spotkaniach planujemy omawiać 10 przykazań Bożych. Każdy uczestnik prowadzi spotkanie na temat, jaki zostanie mu przydzielony. O przygotowaniu spotkania jest informowany tydzień wcześniej. Spotkanie przygotowuje każdy indywidualnie, ale oczywiście może liczyć na pomoc grupy. 

Jako grupa czynnie uczestniczymy w każdy piątek we mszy św., poprzez śpiew psalmów i czytania. W okresie Adwentu wykonujemy ozdoby świąteczne, które sprzedajemy w trzecią niedzielę Adwentu po każdej mszy św. Pieniądze ze sprzedaży ozdób przeznaczamy na własne potrzeby. 

W okresie letnim organizujemy wycieczki w góry oraz ogniska integracyjne, przy których można się lepiej poznać :). Jesteśmy otwarci na wszelakie prace i czekamy na nowe osoby :). 
Naszymi opiekunami są ks. Michał i ks. dr Andrzej :). 
Jeśli jesteś uczniem gimnazjum, szkoły średniej lub studiujesz i chciałbyś rozwijać swoją wiarę, dzieląc się nią z innymi - przyjdź! :) 
Mamy nadzieję na dalsze powiększanie się naszej wspólnoty.

Młodzież z Logosu wspiera misjonarkę w Marco!

Msze św.

Msze św. niedzielne:    

8.00, 10.30, 16.00, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  

pn., wt., czw., pt. 17.30; 

śr. 7.00

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
638