WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

15.04.2018 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1/ Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na prowadzoną wymianę gumowych osłon w piszczałkach organów. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w kościele lub przekazane na konto Parafii.

2/ Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zechciejmy, w ramach modlitwy, poświęcić kilka minut dziennie na czytanie Słowa Bożego.

3/  W PONIEDZIAŁEK, pół godziny przed Mszą, zapraszamy do wspólnej modlitwy za Rodziny, zaś we WTOREK uczcijmy Boże Miłosierdzie odmówieniem Koronki.

4/ Także w PONIEDZIAŁEK po Eucharystii spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

5/ Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w najbliższy CZWARTEK o 17,30. O 19,00 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

6/ Katecheza dla rodziców i chrzestnych w PIĄTEK o 19,00. Zapraszamy także osoby, które w ciągu najbliższego roku zostaną chrzestnymi.

7/Dziękuję Osobom, które wymyły kościół i sale. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzam Mieszkańcom z ulic: Złoty Łan, Zakątek, Szkolnej i Grobli.

8/ W zakrystii i pod chórem jest do nabycia nowy Gość Niedzielny.

9/ W związku z planowanym na 20 maja festynem parafialnym i projektem „Kopalnia parafialnych talentów”, prosimy osoby chętne do prezentacji o zgłaszanie zainteresowania Księdzu Proboszczowi. Panie prosimy o zgłoszenie w zakrystii deklaracji upieczenia ciasta.

10/ Urząd Gminy Bojszowy informuje, że w czwartek: 19.04 o 17,00 w Bibliotece w Bojszowach  i 26.04 o 17,00 w Straży w Bojszowach Nowych odbędą się spotkania szkoleniowo-dydaktyczne w zakresie ochrony środowiska, w szczególności walki ze smogiem.

Zapowiedzi wydarzeń:

- NIEDZIELA, 6 maja o godz. 10,30 - Msza zbiorowa w intencji Małżonków obchodzących 20 rocznice ślubu. Jubilaci wpisują swoje nazwiska na listę wyłożoną w zakrystii.

- Spotkanie Grupy Biblijnej - PONIEDZIAŁEK, 7 maja o 19,00 – Księga Apokalipsy

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”