WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

21.04.2019 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wielki Czwartek nauczył Kościoła. Wielki Piątek objawił miłość rzucającą na kolana. Wielka Sobota ciszą Grobu przemówiła mocniej niż trzęsieniem ziemi. Zmartwychwstanie zmieniło Niemożliwe w Realne i Dostępne.

Parafianom i Gościom życzę trwałych owoców Zmartwychwstania!

1/ Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów zewnętrznej instalacji nagłośnieniowej. Jutro kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologii UŚ, zaś w przyszłą niedzielę na Caritas Archidiecezji.

2/ Zapraszamy na uroczyste Nieszpory sprawowane dzisiaj o 15,30. Przewodniczy Służba Liturgiczna. W poniedziałek wielkanocny Nieszporów nie będzie.

3/ We WTOREK, pół godziny przed Mszą, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie to nasze przygotowanie do Uroczystości Bożego Miłosierdzia

4/ Dzieci przybywają na Mszę szkolną w najbliższy CZWARTEK o 17,30.

5/ Spotkanie Grupy Biblijnej w CZWARTEK  o 19,00 w Sali nr 1.

6/ Najbliższy PIĄTEK nie jest dniem pokutnym. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7/ Dziękuję Osobom, które w minionym tygodniu zadbały o czystość naszego kościoła i salek. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzam Mieszkańcom z ulicy Ruchu Oporu 154a, 156, 158, 158b, 162, 166, 168, 170, 172, 174, 176, 178, 180, 182.Słowa szczególnej wdzięczności kieruję pod adresem wszystkich, którzy przygotowali Triduum Paschalne. Dziękuję zatem: Księżom Wojciechowi i Damianowi, Diakonii św. Brata Alberta, która  przygotował ciemnicę i Boży Grób, Służbie  liturgicznej, Chórowi Gloria, Pocztom sztandarowym, strażakom, zuchom i harcerzom trzymających wartę przy Bożym Grobie, Panom niosących baldachim. Dziękuję całej Służbie kościelnej za wytrwałość. Bóg zapłać!

8/ W zakrystii i pod chórem jest do nabycia świąteczny Gość Niedzielny .

9/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. To także święto patronalne Caritasu. Naszemu Zespołowi Charytatywnemu składamy serdeczne podziękowania za wszelkie zaangażowanie. O 10,30 sprawujemy Eucharystię za Małżonków obchodzących XX rocznicę ślubu. Proszę o zgłoszenie swoich nazwisk w zakrystii. Natomiast o 13,00 Msza w intencji wszystkich Motocyklistów i Motorowerzystów.

Ogłoszenie zewnętrzne:

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska zaprasza Mieszkańców na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Świadomi Klimatu w najbliższy WTOREK o 16,00 do auli Szkoły Podstawowej w Bojszowach, ul. św. Jana 33. Tematem: Fotowoltaika i ogrzewanie gazowe.

Hasło roku 2018/2019

„W mocy Bożego Ducha”