WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

18.03.2018 r.

V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1/  Rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Materialnie wspieramy Archidiecezję. Za tydzień kolekta na przygotowanie kościoła do świąt.

2/. W PONIEDZIAŁEK Uroczystość św. Józefa, patrona Rodzin. Zapraszamy na Mszę. Po Eucharystii spotkanie Koła Radia Maryja.

3/ W PONIEDZIAŁEK i WTOREK o 17,00 modlitwa w intencji Rodzin Parafii i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4/Spotkanie Rodziców dzieci komunijnych  w CZWARTEK godz. o 19,00 (sala nr 1).

5/ Pracowników Służby Zdrowia i Farmaceutów zapraszam na coroczny dzień skupienia  - tym razem do naszej świątyni,  w najbliższą SOBOTĘ o 11,00. Rozpoczniemy w Sali nr 1 wykładem: Jak umierał Jezus z Nazaretu. W programie także adoracja z okazją do spowiedzi, Eucharystia i spotkanie przy stole.

6/ W SOBOTĘ o 18,30 niezwykłe wydarzenie: Młodzież zaprasza na inscenizację Pasji – czyli Męki naszego Pana i Zbawcy. To piękne a za razem przejmujące misterium wprowadzi nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. KAŻDEGO zapraszamy.

7/ Już za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy święcimy podczas każdej Eucharystii. Pół godziny przed Mszą okazja do spowiedzi. Ksiądz Arcybiskup zaprasza w tym dniu całą Młodzież na liturgię do Katedry (początek o 14,00). Wyjazd do Katowic dla tegorocznych Bierzmowanych, oraz dla chętnej Młodzieży, z parkingu przed kościołem św. Barbary w Bieruniu Nowym w NIEDZIELĘ o 12,00. Wyjeżdżających proszę o wpisanie się na listę w zakrystii (do czwartku).

8/Dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu zadbały o czystość kościoła i sal. Zapraszam Mieszkańców z ulicy Sierpowej (pozostałe numery), oraz z ulicy Leśnej.

9/ Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W zakrystii można nabywać Paschaliki, które przyniesiemy na liturgię Wigilii Paschalnej. Cena 6 zł.

10/ Odwiedziny Chorych odbędą się w WIELKI PONIEDZIAŁEK (ul. Sierpowa, Ruchu Oporu, Cichy Kącik, Graniczna i Korzenicka) i WIELKI WTOREK (pozostałe ulice)

11/ Parafialny Dzień Pokutny odbędzie się w WIELKĄ ŚRODĘ, 28 marca, od 9,00 do 19,30, z przerwą na czas Mszy (która w tym dniu zostanie odprawiona wieczorem)..

Msze św.

Msze św. niedzielne:    

8.00, 10.30, 16.00, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  

pn., wt., czw., pt. 17.30; 

śr. 7.00

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”


Licznik

Liczba wyświetleń strony:
21590