WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

14.07.2019 r.

XV NIEDZIELA ROKU LITURGICZNEGO

1/  Dzisiejsza kolektę ofiarujemy na potrzeby naszej parafii. Za tydzień także na ten sam cel.

2/  W czasie wakacyjnym nie sprawujemy Nieszporów niedzielnych.

3/ PONIEDZIAŁKOWĄ  modlitwę o 17,00 ofiarujemy w intencji rodzin Parafii, zwłaszcza zagrożonych rozpadem, zaś wtorkową ku czci Miłosierdzia Bożego.

4/ Na CZWARTKOWĄ Eucharystię przybywają dzieci parafii. A wyjeżdżających na wakacje zachęcam do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, o które prosimy kapłana w zakrystii.

5/ Także w CZWARTEK po Mszy św. spotyka się Apostolstwo Dobrej Śmierci.

6/ Wspólnota Młodzieżowa LOGOS organizuje w najbliższy PIĄTEK Noc w Kościele. W ramach tegoż czuwania zapraszamy całą Młodzież Parafii do sakramentu pokuty o 21,30 i do udziału w specjalnej Eucharystii o 22,00.

7/ Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa. Zatem w przyszłą NIEDZIELĘ, po każdej Mszy św. poświęcamy pojazdy.

8/ Zachęcamy Parafian do częstszego, wakacyjnego nawiedzania świątyni – by w ciszy powierzać Chrystusowi i Matce Uzdrowienia osobiste intencje. Zapraszamy też do modlitwy przy Grocie Maryjnej – a także do włączanie się w posługę grupy dbającej o jej wystrój.

9/  Dziękuję raz jeszcze Parafiankom i Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej. W tym tygodniu troskę o czystość świątyni powierzam Mieszkańcom z ulicyKrętej, wszystkie pozostałe numery domów. Sobota, 9,00.

10/ Zachęcam do lektury  Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

11/ Prosimy o uprzątnięcie grobów po odpuście. Odpady składamy do wystawionego kontenera. W zakrystii, u Pana Kościelnego, można składać coroczną ofiarę na utrzymanie cmentarza. Nawiedzając groby zmarłych, pozostawiamy samochody na parkingu. Podjazd pod bramę cmentarną rezerwujemy jedynie dla obsługi cmentarza i osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenie zewnętrzne:

Zapraszamy na koncert chrześcijańskiego zespołu polonijnego Amen Adoramus Emigranci Najwyższemu, pod patronatem Wójta Gminy Miedźna, do kościoła Matki Bożej Piekarskiej w Woli, dnia 26 lipca o 19,00.

Hasło roku 2018/2019

„W mocy Bożego Ducha”