WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

13.08.2017 r.

XIX NIEDZIELA ROKU

1/ Ofiarujemy drugą w tym roku kolektę na remont śląskiej archikatedry. Za tydzień zbierzemy ofiary na zakup opału do naszej świątyni. Nadal obowiązują niższe ceny, chcemy skorzystać z tej okazji. Minionej zimy zużyliśmy prawie 24 tony ekogroszku. We wrześniu przeprowadzimy wymianę pieca centralnego ogrzewania.

2/ W PONIEDZIAŁEK o 17,00 modlimy się w intencji Rodzin Parafii, zwłaszcza przeżywających trudności i kryzysy.

3/ We WTOREK Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy jak w niedziele. Kolekta na cele parafialne. W tym dniu, po każdej Mszy świętej, poświęcimy zioła i kwiaty, zaś w modlitwie powierzać będziemy Bogu naszych Rolników. Zapraszamy także na Nieszpory Maryjne o 15,30.

4/ W CZWARTEK Uroczystość św. Jacka, patrona Archidiecezji Katowickiej. Trudne sprawy tej ziemi, Pasterzy i Lud powierzamy opiece Wielkiego Ślązaka i Dominikanina. Po Mszy spotyka się Apostolstwo Dobrej Śmierci.

5/ W PIĄTEK o 18,30 katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i chrzestnych. Msza chrztów i roczków w SOBOTĘ o 16,00

6/ W przyszłą NIEDZIELĘ pielgrzymka Pań do sanktuarium w Piekarach. Drogie Panie, bądźcie kontynuatorkami pięknej tradycji! W zakrystii można się jeszcze zapisywać na zorganizowany wyjazd autobusowy. Wyjeżdżamy z parkingu obok kościoła, o godz. 7,00. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką w SOBOTĘ od 17,00.

7/Dziękuję Osobom, które w minionym tygodniu zadbały o czystość naszej świątyni. W tym tygodniu zapraszam do pomocy Mieszkańców z ulicyTrzcinowej, numery:1, 1a, 1b, 2, 4, 8, 9, 10, 11, 13, 17, 21, 22, 22a.

8/ W zakrystii i pod chórem jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

Hasło roku 2017/2018

Idżcie i głoście !