WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

09.12.2018 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

1/ Trwa Adwent. Czas przygotowania na święta Narodzenia Pana i powtórne przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o realizacji naszych postanowień. Kolekta na bieżące płatności parafii.

2/ Z wielką radością informuję Parafian, że dobiegł końca remont prezbiterium i głównej nawy kościoła.  W związku z tym zapraszam Mieszkańców Parafii do pomocy przy generalnym sprzątaniu. Proponuję 4 terminy: PONIEDZIAŁEK 9,00 i 18,30 oraz WTOREK w tych samych godzinach. Kto może, niech przyniesie ścierki, szmaty i wiadra – choć część sprzętu będzie dostępna na miejscu. Mamy środki czystości. W poniedziałek szczególnie potrzebni są panowie, którzy z rusztowania umyją okna. Na CZWARTEK o 9,00 zapraszamy Panów do wniesienia ławek.

3/ Od przyszłej NIEDZIELI Msze święte sprawujemy w kościele. NIE BĘDZIE już Mszy o 12,00!! Remont kapitalny kaplicy Miłosierdzia rozpocznie się w 2 połowie stycznia.

4/ W PONIEDZIAŁEK o 19,00 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii. Natomiast zapowiadane WTORKOWE spotkanie Grupy Biblijnej zostanie przeniesione na 18 grudnia.

5/ We WTOREK po Mszy spotkanie III Zakonu św. Franciszka ( w salce), zaś w CZWARTEK modlitwa Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6/Trwa duszpasterska wizyta rodzin. Dzisiaj od 14,00 odwiedziny przy ul. Korzenickiej.

7/ Zapraszamy Dorosłych, Młodzież i Dzieci na Roraty. Spotykamy się codziennie (poza środą) o 17,30.

8/ Składam podziękowania wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o czystość światyni. Celem ostatecznego sprzątnięcia kościoła i kaplicy zapraszam Mieszkańców z ul. Sierpowej (pozostałe numery) i Leśnej w SOBOTĘ o 8,00.

9/ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9/ Po Mszy w kancelarii można zaopatrzyć się w opłatki. Każda zainteresowana rodzina odbiera komplet 5 dużych opłatków oraz dołączony do nich tekst modlitwy przed wieczerzą wigilijną. W razie konieczności można pobrać pojedyncze, mniejsze lub większe opłatki.

Zapowiedzi wydarzeń:

- Odwiedziny chorych: PIĄTEK, 21 grudnia, mieszkańcy: Sierpowej, Granicznej, Cichy Kącik, Ruchu Oporu, Korzenickiej, zaś w SOBOTĘ, 22 grudnia, mieszkańców pozostałych ulic. Początek odwiedzin od 8,30.

- Parafialny Dzień Pokuty: SOBOTA, 22 grudnia, od 9,00.

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”