WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

08.07.2018 r.

XIV NIEDZIELA ROKU

1/  Dzisiejsza kolektę ofiarujemy na Śląskie Seminarium Duchowne. Za tydzień kolekta na prace remontowe w katowickiej archikatedrze.

2/ Dzisiaj o 17,00  spotyka się Grupa Biblijna.

3/  PONIEDZIAŁKOWĄ  modlitwę o 17,00 ofiarujemy w intencji beatyfikacji ks. Franciszka Miśki, zaś wtorkową ku czci Miłosierdzia Bożego.

4/ Na CZWARTKOWĄ Eucharystię przybywają dzieci parafii. A wyjeżdżających na wakacje zachęcam do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, o które prosimy kapłana w zakrystii.

5/ PIĄTEK jest dniem fatimskim, dlatego po uroczystej Mszy zapraszamy na Różaniec.

6/ Zakończył się odpust parafialny. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia naszej Matki i Patronki jeszcze raz z serca dziękuję.

7/ W związku z czasem wakacyjny mnie będzie niedzielnych Nieszporów. Okazja do spowiedzi codziennie kwadrans przed Mszą świętą i w soboty od godziny 17,00 –podczas Różańca ofiarowanego tradycyjnie za chorych.

8/ Przypominamy, że obok prezbiterium czynna jest kaplica dla rodzin z małymi dziećmi. Prosimy wszystkich Rodziców z najmłodszymi pociechami o korzystanie w czasie Mszy z tego pomieszczenia. Unikniemy stresów, nie zakłócając jednocześnie przebiegu liturgii.

9/ Wciąż oczekujemy na zgłoszenia chętnych do Oazowych Kręgów Rodzin. Zależy nam, aby z początkiem nowego roku szkolnego udało się rozpocząć spotkania formacyjne. Proszę także o zgłaszanie się rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci przystąpiły do  przyszłorocznej Wczesnej Komunii, która tradycyjnie odbędzie się w Wielki Czwartek.

10/ Dziękuję Osobom, które w minionym tygodniu poświęciły czas na uprzątnięcie świątyni. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzam Mieszkańcom z Ruchu Oporu, numery:26, 28, 30, 32, 32a, 36, 40, 46, 48, 52.

11/ Zachęcam do lektury  Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

12/ W zakrystii, u Pana Kościelnego, można składać coroczną ofiarę na utrzymanie cmentarza. Jednocześnie z radością zawiadamiam, że Parafia zakupiła działkę stanowiącą część terenu przeznaczonego na poszerzenie cmentarza. W przyszłym roku planujemy rozpoczęcie prac budowlanych. Sfinansujemy je z kolekt kopertowych zbieranych 1 listopada i z ofiar związanych z zezwoleniem na budowę nagrobków.

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”

31958