WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

19.11.2017 r.

XXXIII NIEDZIELA ROKU

1/ Kolektą niedzielną wspieramy Archidiecezję, zaś zebrane za tydzień środki przeznaczymy na dokupienie opału.

2/  Dzisiaj o 10,30  złożymy Najświętszą Ofiarę w intencji całej Służby Liturgicznej: Panów Kościelnych, Organisty, Chóru Gloria, Ministrantów, Diakonii Symeona, Pań strojących świątynię. W czasie Mszy Ministranci odnowią swoje ślubowanie – a nowi kandydaci złożą przyrzeczenia.

3/ W PONIEDZIAŁEK zapraszamy na modlitwę w intencji Rodzin Parafii, zwłaszcza zagrożonych rozpadem – a we WTOREK na Koronkę ku czci Miłosierdzia. Początek o 17,00.

4/ Najmłodszych Parafian zachęcamy do udziału w CZWARTKOWEJ Mszy szkolnej. Przed Eucharystią spotykają się Dzieci Maryi zaś po Mszy Apostolstwo Dobrej Śmierci.

5/ W PIĄTEK o 19,00 katecheza parafialna II grupy kandydatów do bierzmowania.

6/ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla W katowickiej Archikatedrze Metropolita Górnośląski przewodniczyć będzie Mszy dziękczynnej o godz. 12,00. Wszystkich chętnych, zwłaszcza Członków PRD, w imieniu Arcybiskupa zapraszam do udziału.

7/Dziękuję Paniom, które w minionym tygodniu sprzątały świątynię. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła przejmują Mieszkańcy z ulicyRuchu Oporu 190, 192, 194, 204, 206, 218 oraz z ul. Prostej.

8/ Od SOBOTY 2 grudnia rozpoczynamy duszpasterską wizytę rodzin. Szczegółowy jej program podany jest na stronie internetowej i w gablocie. Jeśli to tylko możliwe, prosimy o obecność wszystkich członków rodziny. Dzieci i ucząca się młodzież okazują zeszyt z religii. Zgodnie ze zwyczajem, przedstawiciel rodziny oczekuje na kapłana przed posesją. Jak już informowaliśmy, w tym roku kolędować będzie tylko jeden duszpasterz – w związku z tym czas przewidziany na spotkanie rodzinne nie powinien przekroczyć 10 minut. Prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.  Rodziny, które będą chciały zaprosić kapłana na dłuższe spotkanie, będą mogły uczynić to w wybrane soboty lutego. Ofiary zebrane podczas odwiedzin przeznaczamy na spłatę zadłużenia związanego z zakupem pieca centralnego ogrzewania.

Zapowiedzi wydarzeń:

- Spotkanie Grupy Inicjatywnej Orszaku Trzech Króli – PONIEDZIAŁEK,  27 listopada – godz. 19,00.

Hasło roku 2017/2018

Idżcie i głoście !