WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

13.01.2019 r.

Święto Chrztu Pańskiego

1/  Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. W miejsce wyznania wiary odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Składane ofiary przeznaczamy na kontynuację prac remontowych w kaplicy Miłosierdzia. Za tydzień kolekta na archidiecezję.

2/ Dzisiaj, podczas Mszy o 10,30, podziękujemy Bogu za liczną Służbę Liturgiczną naszej Parafii. Ministranci, Lektorzy i Psałterzyści odnowią swoje przyrzeczenia. Podejmujących posługę polecamy naszym modlitwom, chętnych do posługi zapraszamy.

3/ Z uwagi na odwiedziny duszpasterskie, do końca stycznia, Msze święte w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki sprawować będziemy w formie recytowanej o godz. 8,00, zaś w piątki i soboty o 17,30. Zawiesza się czwartkową Eucharystię dla dzieci, sobotnie wystawienie Najśw. Sakramentu i niedzielne nieszpory. Ksiądz Proboszcz będzie dostępny w kancelarii w piątki i soboty stycznia, po wieczornej Mszy.

4/ Spotkanie Przyjaciół Radia Maryja w PONIEDZIAŁEK po Mszy św.

5/ Msza chrzcielna w SOBOTĘ o 16,00. Wtedy też podziękujemy za 1 rocznicę chrztu. Pierwsze trzy ławki w nawie głównej kościoła rezerwujemy dla rodziców i chrzestnych. Przypominamy, że chrzestnym może zostać wyłącznie osoba ochrzczona, wierząca i praktykująca, która ukończyła 16 rok życia, przyjęła Sakrament Bierzmowania, nie pozostaje jedynie w małżeństwie cywilnym lub konkubinacie. Chrzty zgłaszamy w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Roczki możemy zgłosić po każdej Mszy w zakrystii.

6/ W przyszłą NIEDZIELĘ o 15,15 członkowie Diakonii św. Jana Pawła II powtórzą Jasełka. Zapraszamy na to niezwykłe widowisko połączone z radosną, modlitewną refleksją.

7/Składam podziękowania Osobom, które w minionym tygodniu zadbały o czystość kościoła W tym tygodniu zapraszam Mieszkańców z ulic: Ogrodniczej, Dąbrowy, Jodłowej i Brzozowej. Zapraszam w PONIEDZIAŁEK o 18,00 i SOBOTĘ o 9,00. Dziękuję także wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Orszaku Trzech Króli, Czcigodnym Sponsorom oraz Uczestnikom tego wydarzenia – jak również Pracowitym Panom z naszej Parafii, którzy przygotowali do remontu Kaplicę Miłosierdzia.

8/ W zakrystii i pod chórem oczekują: Gość Niedzielny i nowy Mały Gość.

Zapowiedzi wydarzeń: Kolejny Gminny i Powiatowy Przegląd Kolędowy odbędzie się w naszej świątyni, w NIEDZIELĘ 27 stycznia, od godz. 17,00. Serdecznie zapraszamy!

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”