WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

18.11.2018 r.

XXXIII NIEDZIELA ROKU

1/ Kolektą niedzielną wspieramy Archidiecezję, zaś zebrane za tydzień środki przeznaczymy na bieżące potrzeby Parafii.

2/  W PONIEDZIAŁEK po Mszy wieczornej w Sali nr 1 spotyka się Koło Radia Maryja.

3/ Także w PONIEDZIAŁEK, od 18,30, w kacelarii, dyżuruje Pani Prawnik

4/ Zapraszamy na PONIEDZIAŁKOWĄ modlitwę w intencji Rodzin Parafii, zwłaszcza zagrożonych rozpadem – a we WTOREK na Koronkę ku czci Miłosierdzia. Początek o 17,00.

5/ Najmłodszych Parafian zachęcamy do udziału w CZWARTKOWEJ Mszy szkolnej.

6/ W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla W katowickiej Archikatedrze Metropolita Górnośląski przewodniczyć będzie Mszy dziękczynnej o godz. 12,00. Wszystkich chętnych, zwłaszcza Członków PRD, w imieniu Arcybiskupa zapraszam do udziału.

7/Dziękuję Osobom, które w minionym tygodniu sprzątały świątynię. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła przejmują Mieszkańcy z ulicyKrętej 58a, 58b, 60, 62, 64, 65, 68, 69, 70, 72, 73, 74.

8/ Od SOBOTY 1 grudnia rozpoczynamy duszpasterską wizytę rodzin. Szczegółowy jej program w soboty i niedziele Adwentu znajdziemy na stronie internetowej i w gablocie. Zgodnie z ustaleniem Parafialnej Rady Duszpasterskiej, tegoroczne odwiedziny obejmą trzy etapy: Adwent, okres Bożego Narodzenia i czas między uroczystością pierwszokomunijną, a Bożym Ciałem (przełom maja i czerwca). Wspomniany podział podyktowana został znacznym rozrostem Parafii i potrzebą zapewniania Parafianom czasu na dialog duszpasterski. Jeśli to tylko możliwe, prosimy o obecność wszystkich członków rodziny. Dzieci i ucząca się młodzież okazują zeszyt z religii. Zgodnie ze zwyczajem, przedstawiciel rodziny oczekuje na kapłana przed posesją. Ofiary zebrane podczas odwiedzin przeznaczamy na spłatę zadłużenia związanego z remontem wnętrza kościoła.

9/ W zakrystii można już nabywać nowe świece na Wieczerzę Wigilijną. Małe w cenie 5 złotych, duże w cenie 12 złotych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczamy w całości na dzieło charytatywne.

Zapowiedzi wydarzeń:

- Spotkanie Grupy Inicjatywnej Orszaku Trzech Króli – PONIEDZIAŁEK,  26 listopada – godz. 19,00.

- Spotkanie Grupy Biblijnej – WTOREK, 27 listopada – godz. 19,00.

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”