WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

16.09.2018 r.

XXIV NIEDZIELA ROKU LITURGICZNEGO

1/  Prosimy dzisiaj Parafian o włączenie się w kolektę kopertową, przeznaczoną na gruntowny remont wnętrza naszego kościoła: przebudowę prezbiterium, wymianę nagłośnienia, monitoringu i oświetlenia, a także malowanie świątyni. Bóg zapłać za ofiarność. Za tydzień również wesprzemy Parafię.

2/ Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy o odpowiedzialnym korzystaniu z informacji medialnych – szczególnie o zachowaniu czujności wobec medialnej manipulacji. Proszę także o modlitwę w tej intencji.

3/ W PONIEDZIAŁEK po Mszy, czyli około godziny 18,00, gromadzi się Diakonia św. Józefa i chętni Panowie z Parafii. Potrzebna pomoc przy zabezpieczeniu ławek.

4/ We WTOREK o 19,00, w Sali nr 1, spotyka się Grupa Biblijna.

5/  Dzieci Parafii przybywają na CZWARTKOWĄ Mszę o 17,30.

6/  Wszystkich członków Wspólnoty Młodzieżowej LOGOS zapraszamy na spotkanie w PIĄTEK o 19,00. Wtedy także spotykają się uczniowie kl. III gimnazjum, przygotowujący się do bierzmowania.

7/  Trwa cykl koncertowy  Jesień organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do udziału w koncertach.

8/  Dziękuję Osobom, które w minionym tygodniu zadbały o czystość naszej świątyni. W tym tygodniu zapraszam do pomocy Mieszkańców z ulicyGranicznej, numery: 1, 2, 2a, 2b, 3, 4, 4a, 6, 6a, 7, 8, 10.

9/  Pojawił się nowy numer RECEPTY. W niej, miedzy innymi, plan rozważań różańcowych, prowadzonych przez Róże Parafii oraz szczegóły dotyczące remontu. Zachęcam także do nabycia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

10/ Od przyszłej NIEDZIELI (23 września) dodatkowa Msza św. o godzinie 12,00. Przypominamy, że od najbliższego poniedziałku przenosimy sprawowanie codziennej i niedzielnej liturgii do Kaplicy Miłosierdzia.

Zapowiedzi wydarzeń:

- Jesienny cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem sakramentu małżeństwa (Dawne „nauki przedślubne”) w niedziele: 7, 14 i 21 października,  godz. 18,00. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane. Obowiązuje obecność na WSZYSKICH spotkaniach.

- Spotkanie Rodziców uczniów klas III gimnazjum, zakwalifikowanych do bezpośredniego przygotowania do bierzmowania  – PONIEDZIAŁEK 24 września o 19,00.

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”