WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

20.05.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1/ Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy zyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwyczajnych warunków odpustu. Kolekta na cele parafialne, na planowany we wrześniu remont naszej świątyni.

2/ Dzisiaj, podczas Mszy o 10,30, uczniowie trzeciej klasy przyjmują po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego. Polecam ich modlitwie Parafian. Nabożeństwo majowe, połączone z nabożeństwem komunijnym, odprawimy o 15,00.

3/ Także DZISIAJ, od godziny 17,00, drugi Parafialny Festyn Rodzinny, będący kontynuacją tradycji zielonoświątkowych. Obok bezpłatnego poczęstunku – wyjątkowy spektakl - Parafialno Talentgruba: prezentacja parafialnych talentów, w konwencji skeczu i zabawy. Wystąpią także Przedszkolaki i Harcerze. WSZYSTKICH serdecznie zapraszamy. Pozostanie w tym dniu w domu nie jest dobrym pomysłem J Wszak jest za co Duchowi Świętemu dziękować !

4/ Od PONIEDZIAŁKU do SOBOTY trwa tzw. biały tydzień. Dzieci komunijne uczestniczą w codziennej Eucharystii i  nabożeństwie majowym w duchu wdzięczności za miłość Chrystusa objawioną w Najświętszym Sakramencie.

5/ PONIEDZIAŁKOWĄ modlitwę o 17,00 ofiarujemy za Rodziny, zaś we WTOREK  uczcimy Boże Miłosierdzie.

6/ Na CZWARTKOWĄ Mszę zapraszamy wszystkie dzieci Parafii. To także święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Módlmy się w tym dniu o powołania kapłańskie

7/ W przyszłą NIEDZIELĘ o 10,30 sprawujemy Mszę św. w intencji dzieci obchodzących I rocznicę pierwszego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym oraz w int. ich Rodzin. Rezerwujemy dla nich miejsca w środkowej nawie kościoła.

7/Dziękuję Osobom, które zadbały o czystość i udekorowanie naszego kościoła i jego obejścia. Dziękuję szczególnie Panom pielęgnującym żywopłot. W tym tygodniu zapraszam Mieszkańców z ulicyRuchu Oporu, numery: 1, 3, 5, 23, 25, 29, 33, 35, 37, 37a, 39

8/ W zakrystii i pod chórem jest do nabycia Gość Niedzielny, nowy numer Małego Gościa.

9/ Zmarł śp. Krzysztof Kucz, mieszkający niegdyś przy ul. Granicznej. Pożegnamy Go we wtorek o 10,00.

10/ W przyszłą NIEDZIELĘ pielgrzymka Panów do Piekar. Serdecznie zachęcamy do kontynuacji tej pięknej tradycji.

11/ Msza w intencji Małzonków obchodzacych XV rocznicę Sakramentu Małżeństwa - 3 czerwca o 10,30. Jubilatów prosimy o wpisanie swoich nazwisk na listę dostępną w zakrystii.

Hasło roku 2017/2019

„Duch, który umacnia miłość”